4-сынып
Педагогтің Т.А.Ә. (болған
жағдайда)
Күні:
Сынып: 4 кл
Тәрбие тақырыбы
Мақсаттары
Қауіпсіздік сабағының
тақырыбы
Қауіпсіздік сабағының
мақсаты
Апта дәйек сөзі
26.01.2025
Қатысушылар
Қатыспағандар саны:
саны:
«Заң бәрмізге ортақ»
Заңды құрметтеуге, мемлекетшілдікке және
отансүйгіштікке тәрбиелеу. «Тәртіпке бағынған құл
болмайды» деген қағиданы ұстана отырып, оқушыларды
әдептілікке, жауапкершілікке және қоғамдық орындарда
өздерін дұрыс ұстауға баулу.
Үйдегі ойындар: қауіпсіздік шараларын сақтаймыз
Оқушыларға үйде жалғыз қалғанда қауіпсіз ойын ортасын
қалыптастыруды үйрету және төтенше жағдайларда дұрыс
шешім қабылдау дағдысын дамыту
Сабақтың барысы:
Сабақты
ң кезені/
уақыт
Сабақты
ң басы
Сабақты
ң ортасы
Педагогтың әрекеті
Оқушылардың әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Оқушылармен амандасады.
Сыныпта жағымды психологиялық
ахуал қалыптастыру үшін «Заң және
Тәртіп» тренингін өткізеді: «Егер
заң болмаса, әлем қандай болар
еді?» деген сұрақ тастайды.
Оқушыларға арнайы парақшалар
(мысалы: «Құқық», «Міндет»,
«Заң», «Жауапкершілік» сөздері
жазылған) тарату арқылы топтарға
бөледі.
Тақтадан заңсыздық немесе тәртіпті
бейнелейтін қысқаша слайд/сурет
көрсетеді. «Бұл суреттерді не
біріктіреді?» деп сұрайды.Сабақтың
тақырыбы мен мақсатын
таныстырады. Бағалау
критерийлерімен бөліседі.
Жағдаяттық тапсырмалар ұсыну:
Мұғалім оқушыларға күнделікті
өмірде кездесетін құқық
бұзушылықтар жазылған
үлестірмелі қағаздарды таратады.
Мысалы: «Мектеп мүлкін әдейі
бүлдіру», «Көшеде қоқыс тастау»
немесе «Өзге адамның жеке затына
рұқсатсыз тию».
Мұғаліммен амандасады.
Сұрақ төңірегінде өз
ойларын қысқаша айтып,
сабаққа зейін қояды.
Кері
байланыс
беріп
отыру
презентация
Өздеріне түскен сөздерге
байланысты топтарға
бірігіп, орындарына
жайғасады.
Суреттерді талдайды,
бүгінгі сабақтың
тақырыбын болжайды және
өз нұсқаларын айтады.
Сабақтан не күтетінін
түсінеді, алдына мақсат
қояды.
Алдау және шешім шығару:
Берілген жағдаяттық
тапсырмаларды топ ішінде
талқылайды. Бұл әрекеттің
заңға қайшы екенін
дәле