6 кл Әдебиет ҚМЖ 1 тоқсан ДҰРЫСЫ 2023 2024 1
Бекітемін:____________
Қысқа мерзімді жоспар
6-сынып Қазақ әдебиеті 1-сабақ
1 – бөлім: Туған жерім -аялы алтын бесігім
Бөлім:
Педагогтің Тегі, Аты,
Әкесінің аты :
Күні:
Сынып: 6
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары:
Сабақтың мақсаты
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Шыншыл ертегілер. «Аяз би» ертегісі. Сюжеті, фабуласы.
6.1.1.1- әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау;
6.2.1.1- шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын
маңызына негіздеме жасау;
Әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтай алады, шығарма
композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасай
алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың
кезеңі/
уақыт
Сабақтың
басталуы
5 минут
Педагогтің әрекеті
Оқушылармен амандасу, қатысуын
түгендеу. Психологиялық көңіл күй
тудыру және стикерлер арқылы
сыныпты топтарға біріктіру Сабақтың
тақырыбы мен оқу мақсатымен
таныстыру;
Ойтүрткі
1.Қалай ойлайсың? Әдебиет дегеніміз
не? «Әдебиет» сөзі қандай мағынаны
береді?
2. Халық ауыз әдебиеті дегенді қалай
түсінесің? Неліктен «халық ауыз
әдебиеті» деп аталған?
3. Ауыз әдебиетіне жататын қандай
ауыз әдебиетінің түрлерін білесің?
Оқушының әрекеті
Бағалау
Психологиялық ахуал
Талқылау
Ресурстар
— Балалар, сендер қарым- кезінде
қатынас барысында біроқушылардың
біріңе қандай жақсы сөздер айтылған
айтасыңдар?
пікірлері мен
-Қайырлы күн, көздерім!
Ояндыңдар ма? (қабақтарын көзқарастары
ауызша
сипайды).
-Қайырлы күн, құлақтарым! мадақтау
арқылы
Ояндыңдар
https://kk.wi
ма? (құлақтарын сипайды). бағаланып,
-Қайырлы күн, қолдарым!
сабақтың келесі kipedia.org/w
Ояндыңдар
кезеңінде
iki
ма? (қолдарымен
белсенді
шапалақтайды).
қатысуына
-Қайырлы күн, аяқтарым!
ынталандырады
Ояндыңдар ма? (аяқпен
Жарайсың!
жерді тебу).
Керемет
шешім!
-Қайырлы күн, мұғалім!
Ойлы
шешім!
Мен ояндым!. (Күлімсіреп,
мұғалімге қолдарын созады) Мұндай ойлы
Сұрақтарға жауап береді. пікірлерді
ешқашан
Білетін бұрынғы
естімеппін!
ақпараттарын еске
түсіреді.
Сабақтың
ортасы
20 минут
Мұғал