7 кл Әдебиет ҚМЖ 2023-2024. Дұрысы docx
Бекітемін:____________
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім:
7-сынып Қазақ әдебиеті 1-сабақ
1-бөлім: Көнеден жеткен жәдігерлер
Педагогтің тегі, аты,
әкесінің аты :
Күні:
Сынып: 7
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары:
Сабақтың мақсаты
Шілдебаева Жанар Төлешбайқызы
05.09.2023ж
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сөз басы. Көне күндерден жеткен жәдігерлер.
7. 1. 1. 1 әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау
Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдай алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың
кезеңі/
уақыт
Сабақтың
басталуы
5 минут
Сабақтың
ортасы
20 минут
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Оқушылармен амандасу, қатысуын
Психологиялық ахуал
— Балалар, сендер қарымтүгендеу. Психологиялық көңіл күй
қатынас барысында біртудыру және стикерлер арқылы
біріңе қандай жақсы сөздер
сыныпты топтарға біріктіру Сабақтың
Талқылау
айтасыңдар?
тақырыбы мен оқу мақсатымен
-Қайырлы күн, көздерім!
кезінде
таныстыру;
Ояндыңдар ма? (қабақтарын оқушылардың
Ойтүрткі
сипайды).
айтылған
«Байланыс» әдісі
-Қайырлы күн, құлақтарым! пікірлері мен
• Сабақта не айтылуы мүмкін?
Ояндыңдар
• «Көне жәдігерлер» деген сөз тіркесін ма? (құлақтарын сипайды). көзқарастары
ауызша
естігенде қандай байланыс сезіледі?
-Қайырлы күн, қолдарым!
мадақтау
Ояндыңдар
«Жәдігер» деген сөзді қалай
арқылы
ма? (қолдарымен
түсінесіңдер?
https://kk.wi
бағаланып,
шапалақтайды).
Лиро-эпостық жырларға жататын қандай
сабақтың
келесі
kipedia.org/w
-Қайырлы
күн,
аяқтарым!
жырларды білесіңдер?
Ояндыңдар
ма?
(аяқпен
кезеңінде
iki
1.Венн диаграммасы
жерді тебу).
белсенді
Қазақ халқының Шығыс халқы
-Қайырлы күн, мұғалім!
қатысуына
төл туындылары
әдебиеті
Мен ояндым!. (Күлімсіреп, ынталандырады
негізінде
мұғалімге қолдарын созады) Жарайсың!
жазылған
Керемет шешім!
жырлар
Сұрақтарға жауап береді. Ойлы шешім!
Венн диаграммасы
Мұндай ойлы
арқылы қазақ халқының пікірлерді
төл туындылары мен
ешқашан
шығыс халқы әдебиетінің естімеппін!
негізінде жазылған
шығармаларды
салыстырады.
Мұ