10 кл Қазақ әдебиеті ҚМЖ 1 тоқсан 2024 2025
Бекітемін:________
Бөлім:
Педагогтің тегі, аты,
әкесінің аты :
Күні:
Сынып: 10
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ әдебиеті 1-сабақ
І бөлім Қалың елім, қазағым
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Абай шығармашылығы. «Сегізаяқ» өлеңі
Оқу бағдарламасына
10.1.2.1 әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану;
сәйкес оқыту
10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау;
мақсаттары
Әдеби шығарманың жанрлық табиғатын ажырата алады, әдеби шығарманың
Сабақтың мақсаты
композициялық ерекшеліктерін талдай алады.
бірлік және ынтымақ
Құндылықтарға баулу
әділдік және жауапкершілік
еңбекқорлық және кәсіби біліктілік
Сабақтың барысы
Сабақтың
Білім алушының
кезеңі/
Педагогтің әрекеті
Бағалау
Ресурстар
әрекеті
уақыт
1.Ұйымдастыру
Ауызша мадақтау
Оқушылармен амандасу, қатысуын
арқылы бағалау
түгендеу. Сабақтың тақырыбы мен оқу
Жарайсың!
мақсатымен таныстыру;
Тамаша! Керемет!
2.Ойтүрткі
Шын хакім, сөзің асыл – баға жет пес,
Оқушылар бүгінгі
Бір сөзің мың жыл жүрсе, дәмі кетпес. сабақтың тақырыбы мен
Оқулық
Қарадан хакім болған сендей жанның
Сабақтың
оқу мақсатын
10-сынып
Әлемнің құлағынан әні кетпес!
басталуы
айқындайды.
«Атамұра»
Ай, жыл өтер, дү ние көшін тартар,
5 минут
баспасы
Өлтіріп талай жанды, жүгін артар.
Әр топ Абайдың
Көз ашып, жұртың ояу болған сайын, шығармалары жайында Топтың өзара
бағалауы
Хакім ата, тыныш бол, қадірің артар. білетін ақпараттарын
топтастырып, постер
Мағжан Жұмабаев
арқылы қорғайды.
1. «Хакім» деп кімді айтады?
2.Бұл өлең кімге арналған? Авторы кім?
10 минут
Сабақтың
ортасы
7 минут
3.Топқа бөлу
Абайдың шығармаларының аттары
жазылған парақшалар арқылы топқа
бөліну. Абайдың өлеңдері бойынша
1-топ: «Өлең» тобы
Абайдың қара сөздері бойынша
2-топ: «Ғақлия» тобы
Абайдың поэмалары бойынша
3-топ: «Дастан» тобы
1-тапсырма
F (дерек
тер)
I (идея)
L
(туында
ған
сұрақ
Дескриптор
A
FILA кестесін толтырып, Білім алушы
(жоспарл
бүгінгі сабақта не білгісі - мәтіннің
ы әрекет)
келетінін жоспарлайды. құрылымдық
ерекшелігін
Оқулық.
«