7 кл Әдебиет ҚМЖ 1 тоқсан 2025 2026 Мектеп docx
Бекітемін:___________
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім:
Педагогтің тегі, аты, әкесінің
аты :
Күні:
Сынып: 7
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары:
Сабақтың мақсаты
Құндылықтарға баулу
7-сынып Қазақ әдебиеті 1-сабақ
1-бөлім: Көнеден жеткен жәдігерлер
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сөз басы. Көне күндерден жеткен жәдігерлер.
7. 1. 1. 1 әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау
Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдай алады.
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық
Қазақстанның тарихын, мәдениеті мен дәстүрлерін, оның тәуелсіздігін және
оны сақтаудың маңыздылығын түсіну;
Құндылық: бірлік және ынтымақ
бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен
сезімдерін құрметтей білу;
Сабақтың барысы
Сабақтың
кезеңі/
уақыт
Сабақтың
басталуы
5 минут
Сабақтың
ортасы
35 минут
Педагогтің әрекеті
Білім алушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Оқушылармен амандасу, қатысуын
Психологиялық ахуал
Талқылау кезінде
түгендеу.
Оқушылар арнайы
оқушылардың
https://kk.wi
«Гүлмен тілек» Гүлді алақанға ұстап дайындалып келген гүлді айтылған пікірлері kipedia.org/w
тұрып, бір-бірлеріңе ізгі тілек айтыңдар алақандарына салып тұрып, мен көзқарастары iki
(сергіту және топқа біріктіру)
бір-біріне тілек тілейді.
ауызша
1-топ: «Жәдігер»
Гүлдің артына жазылған
мадақтау арқылы Оқулық
2-топ: «Өлең»
сөздер арқылы 4 топқа
бағаланып,
7-сынып
3-топ: «Эпос»
бөлінеді.
сабақтың келесі
Қазақ
4-топ: «Жыр»
кезеңінде белсенді әдебиеті
Сабақтың тақырыбы мен оқу
қатысуына
«Мектеп»
мақсатымен таныстыру;
ынталандырады
баспасы
Ойтүрткі
Жарайсың!
2017 ж
«Байланыс» әдісі
Керемет шешім!
• Сабақта не айтылуы мүмкін?
Сұрақтарға жауап береді. Ойлы шешім!
• «Көне жәдігерлер» деген сөз тіркесін
Мұндай ойлы
естігенде қандай байланыс сезіледі?
пікірлерді ешқашан
«Жәдігер» деген сөзді қалай
естімеппін!
түсінесіңдер?
Лиро-эпостық жырларға жататын
қандай жырларды білесіңдер?
1-тапсырма
Дескриптор
Венн диаграммасы арқылы
Венн диаграммасы арқылы Білім алушы
Қазақ