Педагогическая копилка

6-сынып әдебиет қмж 1-тоқсан

Бөлім: 1-бөлім: Туған жерім-аялы алтын бесігім Педагогтің аты-жөні Күні: Сынып: 6 Сабақтың тақырыбы Қатысушылар саны: Ертегілер. «Аяз би»-ертегісі Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 6.1.1.1 әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау; Сабақтың мақсаты Қатыспағандар саны:0  әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды. Сабақтың барысы Сабақтың Педагогтің әрекеті кезеңі/уақыт Сабақтың Қызығушылығын ояту басы ТУҒАН ЖЕРІМ – АЯЛЫ АЛТЫН БЕСІГІМ 5-7 мин бөлімінде қамтылатын мақсаттармен таныстыру Қоға Шеңгел Оқушының әрекеті «Туған жерім-аялы алтын бесігім» бөлімінде қамтылатын мақсаттармен танысады. Сабақ тақырыбын ашады. Бағалау Ресурс Ауызша бағалау Сурет тер . Сабақтың ортасы 30 мин Қырғауыл Сауысқан Бұл суреттердің сабаққа қандай қатысы болуы мүмкін? Сабақтың тақырыбын ашып, мақсатымен таныстыру Мағынаны тану Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі 1.Ертегі дегеніміз не? Түрлерін атаңыз. 2.«Аяз би» туралы не білемін? Алдымен дәптерге 1 минут уақыт ішінде өзі жазады. Оны жұбымен бөліседі (1минут). Топта талқылайды (1 минут) Ертегі деп баяғы замандағы елдің дүниеге көзқарасын білдіретін, я сол көзқарастың белгілі ізін көрсететін, онан соң елдің белгілі салтын білдіретін, арнаулы үлгі айтатын, жамандықты жерлеп, жақсылықты көтеріп айтқан, ойдан шығарған көтерме әңгімені айтады. Мұхтар Әуезов Ертегілер қиял-ғажайып ертегілері, жануарлар жайындағы ертегілер, шыншыл ертегілер болып бөлінеді. Сұрақтар: 1.Ауыз әдебиеті дегеніміз не? Оның авторы кім? Не себепті ауыз әдебиеті деп аталады? Өз ойларымен жұпта, топта ой бөліседі. Ертегі, оның түрлері туралы мағлұмат алады. Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор -шығарма ның жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды. Оқулық С.Ч. Тұрсынғ лиева, Р Зайкено а– Астана: «Арман ПВ» баспасы 2018ж
Открыть полную версию