PDF GO 8 кл әдебиет ҚМЖ 1 тоқсан ТОЛЫҚ 2024 2025ж
Бекітемін:________
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім:
Педагогтің тегі, аты, әкесінің
аты :
Күні:
Сынып: 8
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары:
Сабақтың мақсаты
1-бөлім: Дананың сөзі – ақылдың көзі
Құндылықтарға баулу
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Қорқыт туралы аңыз-әңгімелер
8.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін
орынды қолдану.
Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды
қолдана алады.
• Тәуелсіздік және Отаншылдық
• Бірлік және Ынтымақ
Сабақтың барысы
Сабақтың
Педагогтің әрекеті
кезеңі//
уақыты
Сабақтың
Оқушылармен амандасу, қатысуын
басталуы
түгендеу.
5 минут
1.Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Гүлмен тілек» Гүлді алақанға ұстап
тұрып, бір-бірлеріңе ізгі тілек айтыңдар
және гүлдің артында жазылған
Қорқыттың нақыл сөздерін құрастыру
арқылы топқа бөлініңдер.
1. Жақсы ана үшін бала – екі
көздің сыңары.
2. Ақылсыз балаға ата
дәулетінен қайран жоқ.
(сергіту және топқа біріктіру)
2.Сабақтың тақырыбы мен оқу
мақсатымен таныстыру;
Ой шақыру
Қорқыт ата туралы не білесіңдер?
Қорқыт кім?
Сызбаның алғашқы бөлігіне білетін
ақпараттарыңды жазыңдар. Екінші
бөлігіне не үйренгілерің келетіндігі
5 минут
жөнінде ой толғаңдар.
Білемін
Сабақтың
ортасы
5 минут
Қазақ әдебиеті 1-сабақ
Білгім
келеді
Үйренгенім
Тақырыптық ақпарат
Ел аузында Қорқыт туралы
аңыз-әңгі мелер көп сақталған.
Ертегі, дастан түрінде де
кездеседі. Олардың қатарына
«Қор қыттың өлімге қарсы
тұруы», «Қорқыттың өлімі»,
«Қорқыт күйі», «Қорқыт
сарыны», «Қорқыт және
қырық қыз» және т.б. жатады
Қорқыт туралы аңыздар
«Қорқыт ата кіта бы» деп
аталатын
Білім алушының
әрекеті
Психологиялық ахуал
Оқушылар арнайы
дайындалып келген гүлді
алақандарына салып
тұрып, бір-біріне тілек
тілейді және гүлдің артына
жазылған Қорқыттың
нақыл сөздерін құрастыру
арқылы үш топқа бөлінеді.
Қорқыт туралы не
білетіндіктерін
топтастыру әдісі арқылы
жинақтайды.
Бағалау
Талқылау
кезінде
оқушылардың
айтылған
пікірлері мен
көзқарастары
ауызша
м