Педагогическая копилка

10 кл Қазақ әдебиеті ҚМЖ 2023-2024

Бекітемін:_________ Бөлім: Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : Күні: Сынып: 10 Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 1-сабақ І бөлім Қалың елім, қазағым Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Абай шығармашылығы. «Сегізаяқ» өлеңі Оқу бағдарламасына 10.1.2.1 әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану; сәйкес оқыту 10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау; мақсаттары Әдеби шығарманың жанрлық табиғатын ажырата алады, әдеби шығарманың Сабақтың мақсаты композициялық ерекшеліктерін талдай алады. Сабақтың кезеңі/ уақыт Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың барысы Оқушының әрекеті Педагогтің әрекеті 1.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; 2.Ойтүрткі Шын хакім, сөзің асыл – баға жет пес, Бір сөзің мың жыл жүрсе, дәмі кетпес. Қарадан хакім болған сендей жанның Әлемнің құлағынан әні кетпес! Ай, жыл өтер, дү ние көшін тартар, Өлтіріп талай жанды, жүгін артар. Көз ашып, жұртың ояу болған сайын, Хакім ата, тыныш бол, қадірің артар. Мағжан Жұмабаев 1. «Хакім» деп кімді айтады? 2.Бұл өлең кімге арналған? Авторы кім? 10 минут Сабақтың ортасы 7 минут Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын айқындайды. Әр топ Абайдың шығармалары жайында білетін ақпараттарын топтастырып, постер арқылы қорғайды. Бағалау Ресурстар Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! Оқулық 11-сынып «Атамұра» баспасы Топтың өзара бағалауы 3.Топқа бөлу Абайдың шығармаларының аттары жазылған парақшалар арқылы топқа бөліну. Абайдың өлеңдері бойынша 1-топ: «Өлең» тобы Абайдың қара сөздері бойынша 2-топ: «Ғақлия» тобы Абайдың поэмалары бойынша 3-топ: «Дастан» тобы 1-тапсырма F (дерек тер) I (идея) L (туында ған сұрақ тар, A (жоспарл ы әрекет) Дескриптор Білім алушы FILA кестесін толтырып, бүгінгі - мәтіннің сабақта не білгісі құрылымдық ерекшелігін келетінін анықтайды; жоспарлайды. Оқулық. «Қазақ әдебиеті» 11-сынып «Атамұра» баспасы 2020 жыл
Открыть полную версию