2 ҚАЗАҚ ТІЛІ ОРЫС СЫНЫП ҚМЖ

Поделиться

Опубликовал(а): Irisgul83, 9.12.2018
Категория: Начальная школа, 4 187, 0

Кысқа мерзімді сабақ жоспары қазақ тілі пәнінен орыс тілді мектептерде 1-тақырып. Өзім туралы


1 -сабақ


Сабақ тақырыбы:
Екінші сыныпта оқимын.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)2.3.6.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер / сөйлем/калиграмма құрастыру


Сабақ мақсаттары


Тілдік қарым-қатынас барысында қарапайым сөйлеу үлгілері арқылы өзі туралыберуге үйрету.


Қазақша байланыстырып сөйлеу дағдысын және қисынды йлау қабілеттерін дамыту.

Сөйлесім барысында сыныптастарымен жағымды қарым-қатынас рната білуге
тәрбиелеу.

Сілтеме:Оқу бағдарламасы, «Қазақ тілі» оқулығы.

Жетістік критерийлері:Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, тақырыпқа
қатысты жаңа атауларды меңгереді.

Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): мәтіндегі негізгі ойды білдіретін тірек сөздерді таба-
ды, сөздердің лексикалық мағынасын түсінеді.

Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): мұғалімнің көмегімен тыңдаған мәтін бойынша
сұрақтарға жауап береді, сәйкес суреттер таңдай алады.

Құндылықтарды дарытуЖауапкершілік
Тілдік құзіреттілік
Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымы



Пәнаралық байланыс
Музыка, қазақ тілі.

Оқыту әдістері:Түсіндіру, сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Баспалдақ» техникасы, топтық
жұмыс, се ргіту жаттығуы.

Дереккөздері:Әдіст лік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік.



Тапсырмалар: Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
ОқушыларғаМұғалім оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызып, өлеңМұғаліммен бірге қайталайды.
психологиялықжолдарын оқиды:Бір-біріне жақсы тілектер айтады.
ахуал туғызуБәрі жақсы баланың,Қайырлы күн, достым! Әр күнің
Тілін алған ананың.сәттілікке толсын!
Бәрі жақсы баланың,
«Беске» оқыған сабағын.
Мұғалім оқушыларға өлең жолдарын қайталатады.

Өткен сабақты тек-Өткен сыныптан өткен тақырыптарды қайталатады. Кем-Тапсырманы айтады, тақырып бойын-
серушіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.ша сұрақтарға жауап береді.



І. ҚызығушылықтыОқушыларды жаңа сабаққа кіргізу мақсатындаОқушылар жауап береді.
оятуӨ. Ақыпбековтың «Бес саусақ» өлеңін оқиды, ой шақыру
сұрақтарын қояды:
Мынау –
Бас бармақ,
Мынау –
Балаң үйрек,
Мынау –
Ортан терек,
Мынау –
Шылдыр шүмек,
Мынау –
Кішкене бөбек
— Балалар, сендер қалай ойлайсыңдар, өлеңде не туралы
айтылады?
Сөздік жұмысы
сәлеметсіз бе! – здравствуйте
танысу – знакомство
аты-жөні – имя, фамиля
туған жері – место рождения
мекен-жай - адрес
өзім туралы – о себе
менің атым – меня зовут



ІІ. Мағынаны тану
1. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім Интерактивті тақтаданТыңдалым. Оқылым. Жаңа
тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады,
-сөздерді тыңдайды, қайталайды,


масын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.оқ ды.

Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұ ыс айтуғаАйтылым. Сөздерді дұрыс айтуға
машықтандырады, бірнеше рет қайталатады.
жаттығады, қайталайды.

2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқулықтағы тыңдалымғаТыңдалым. Мәтінді мұқият
арналған мәтінді тыңдатады. Сөздердің
мағынасынтыңдайды. Жаңа сөздерді
түсіндіреді.қайталайды.
1-тапсырма. Мәтінді оқу, аудару, сұраққа жауап беру.
Менің атым – Сая. Мен екінші сыныпта оқимын. Бұл – менің анам. Менің анамның аты – Маржан. Ол 38 жаста. Мен анамды жақсы көремін.
-Сенің атың кім?
-Сен нешінші сыныпта оқисың?
-Бұл кім?
-Сенің анаңның аты кім?
-Ол неше жаста?
2-тапсырма. Ауызша орындау. Суретпен жұмыс жасау.Үлгі бойынша сөйлеп үйрену.
Үлгі: Менің атым Мурат – екінші сынпта оқимын.



3. Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А) Айтылым.Айтылым. Сұрақтарға жауап береді.
Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатады.

Ә) Жазылым. Оқулықтағы 3 -тапсырмаЖазылым. Суреттерге қарап диа-
ны орындатады.логті толықтырып жазады.

5. Сергіту сәті. Мұғалім оқушылардың бой жазуы үшінОрындарынан тұрып, сергіту
орындарынан тұрғызып, с ргіту жаттығуын жасатады.жаттығуын жасайды, мұғаліммен
Ал, балалар, тұрайық,бірге тақпақты қайталайды.
Алақанды ұрайық!
Оңға қарай бұрылып,
Солға қарай бұрылып,
Бір отырып, бір тұрып,
Бой сергітіп алайық!

ІІІ. Ой толғанысОқулықтағы 2-тапсырманы орындатады.
Оқылым. Айтылым. Мәтінді оқиды.

Сөйлемдерге сұрақ қояды.

IV. БекітуЖаңа тақырыпты бекіту үшін мұғалім оқулықтағы 4-тап-Айтылым. Суреттегі кейіпкерлердің
сырманы орындатады.атынан диалог құрады.

«Есте сақта» айдарында берілген сөздерді жаттатады.Берілген сөздерді жаттайды.
Қайталайды.

V. БағалауФормативті бағалау. Мұғалім оқушылардың өзара«Ішкі және сыртқы шеңбер» тех-
бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды.никасы бойынша өзара бір-бірін
бағалайды.


10
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:
Қабілеті жоғары оқушылар сұрақтарды өз бетінше құрастыра алады.
Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау
Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:

2:

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Уважаемые коллеги! Если у Вас есть материалы или Вы хотели бы поделиться накопленным опытом, Смело добавляйте свои разработки.

Полный текст материала смотрите в скачиваемом файле.
Внимание!!! У вас нет доступа к скачиванию файлов

Войти с помощью социальных сетей

Вконтакте Google @ Mail.ru Яндекс

Информация

Посетители, находящиеся в группе гость, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Вход на сайт



Войти с помощью социальных сетей

Вконтакте Google @ Mail.ru Яндекс

RAO.kz

Казахстанский педагогический портал




© 2017 - 2020год